TUS, czyli Trening Umiejętności Społecznych, to forma pracy z grupą ukierunkowana na uczenie się przez dzieci efektywnych sposobów funkcjonowania społecznego. Wspierane są komunikacja (np. umiejętność słuchania, reagowania na wypowiedzi innych, zadawanie pytań), umiejętności prospołeczne (m.in. nawiązywanie kontaktu wzrokowego, tworzenie i utrzymywanie granic, pomaganie innym), radzenie sobie w trudnych sytuacjach (np. nauka asertywności, proszenie o pomoc) oraz takie sfery, jak emocje (rozpoznawania, nazywania stopniowanie) czy budowanie własnej tożsamości (m.in. odkrywanie swoich cech, mocnych i słabszych stron).
Nasze dzieci poprzez zabawę uczą się jak funkcjonować w środowisku szkolnym i poza szkolnym. Zajecia są prowadzone w trzech grupach: dwie grupy to klasy młodsze 1-3, jedna grupa to klasa 4. Zajecia prowadzą nauczyciele, którzy podczas szkoleń nabyli kompetencje do prowadzenia w/w zajęć - Beata Sawko, Ildona Prochorów, Mateusz Szostkowski.
Do zajęć jest wykorzystywana sala do Integracji Sensorycznej oraz część sprzętu zakupionego w ramach projektu. Zajęcia te moga się odbywać dzięki funduszom pozyskanym w ramach projektu "Przez zmysły do umysłu. Wzmocnij siebie w swoim otoczeniu"
Kierownik projektu - Beata Sawko